Moje emocje – jak sobie z nimi radzić ? W naszym Przedszkolu od stycznia 2026 roku do czerwca 2026 roku realizowany jest projekt wewnętrzny pt:” Moje emocje jak sobie z nimi radzić ?” Na podstawie książki Grzegorza Kasdepke.cele projektu: Głównym celem projektu jest przybliżenie dzieciom podstawowych emocji oraz towarzyszących im uczuć. Wskazanie możliwości wyrażania ich w sposób akceptowany społecznie. Rozwijanie umiejętności emocjonalno-społecznych obejmuje naukę rozpoznawania i zarządzania własnymi emocjami, budowanie pozytywnych relacji z innymi, komunikowanie potrzeb i rozwiązywanie konfliktów. Stosuje się do tego m.in. bajkoterapię, arteterapię, muzykoterapię, dramę oraz gry i zabawy dydaktyczne, które pomagają w wyrażaniu emocji, rozwoju empatii i budowaniu pewności siebie, jak również w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach społecznych.
Głównymi założeniami pracy na zajęciach są:
- rozpoznawanie swoich emocji oraz określanie ich poziomu i natężenia;
- wyrażanie swoich emocji oraz panowanie nad nimi;
- właściwe rozpoznawanie uczuć u innych osób;
- nawiązywanie głębszych relacji;
- wdrożenie pracy metodą projektową.
Efektem projektu będzie:
- poznanie własnych uczuć i emocji oraz towarzyszącym im reakcjom i zmianom
- fizycznym w organizmie
- wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości,
- dostrzeżenie podobieństw i różnic między sposobem odczuwanie emocji
- poznanie sposobów regulacji emocji
- wyrażanie emocji w społecznie akceptowalny sposób
- doskonalenie umiejętności obserwacji własnego organizmu
- wzmacnianie empatii i zrozumienia innych osób



